Bilgili Sözlük nedir?
  1. Anasayfa
  2. Diğer Bilgiler
Trendlerdeki Yazı

Bilgili Sözlük nedir?

0

Bilgili sözlük sitesi, klasik sözlük sitesi mantığından oldukça farklı bir stil ve tasarıma sahip blog sözlüktür. Bu blog sözlük içerisinde var olan tüm bilgiler gönüllülük esasına dayalı olarak hazırlanmaktadır. Klasik sözlük sitesi mantığının aksine yalan, yanlış, aldatıcı ve trol bilgileri kesinlikle içermez. Kullanıcıları tarafından yapılan yorumlar ile sosyal etkileşim sağlar. Yine kullanıcılarına herhangi bir konu hakkında içerik yazma ve yayınlama hakkı tanır.

Bilgili Sözlük nasıl çalışır?

Bilgili sözlük sitesinde bulunan bilgilerden ücretsiz yararlanırsınız. Ancak site üzerinde beğendiğiniz içerikleri daha sonra yeniden görüntüleyebilmek için kaydet butonu ile kaydetmeli ve profilinizden kaydedilen içerikler bölümünden ulaşmalısınız. Bunun için de siteye üye olmanız gerekmektedir. Site içeriklerinden yararlanmak gibi, bilgili sözlük sitesine üye olmak da ücretsizdir.

Ayrıca bilgili sözlük sitesine üye olarak, uzman olduğunuz ya da bilgi sahibi olduğunuz konularda ve kategorilerde yazılarınızı paylaşarak binlerce kullanıcıya erişebilir, içeriklerinizi onlara ulaştırabilirsiniz.

Bilgili Sözlük içeriklerini başka mecralarda yayınlayabilir miyiz?

Bilgili sözlük içerisinde yayınlanan her bilgi ve paylaşımdan (yorumlar dahil), o paylaşımın sahibi sorumludur. Paylaşılan her bir içeriğin telif hakkı Bilgili sözlük sitesine aittir.

İçeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızdan ya da diğer mecralardan (forum, sözlük v.b) paylaşabilirsiniz. Ancak içeriklerimizin kopyalanarak herhangi bir atıf ve link paylaşımı olmaksızın paylaşılması iznimizin dışındadır.

Sizlerde Bilgili sözlük üzerinden paylaşılan herhangi bir içerikte telif hakkı bulunduğunu düşünüyorsanız iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bilgili Sözlük kime aittir?

Bilgili sözlük sitesi 2022 yılında bağımsız ve bireysel bir oluşum olarak ortaya çıkmış, tek bir kişi tarafından finanse edilerek yönetilmiştir. Bilgili sözlük kime aittir sorusunun asıl cevabı ise kullanıcılardır. Çünkü bilgili sözlük kullanıcıları kendi içeriklerini üretip, üretilen diğer içeriklere özgürce yorum yapabilmektedirler. Diledikleri konularda insanlara yol gösterecek bilgileri paylaşarak bilgili sözlük sitesinin kuruluş amacına hizmet ederler.

Bu bağlamda bilgili sözlük sitesinin bilgili sözlük kullanıcılarına ait olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir