Rygrad nedir? Rygrad oyunu adını nereden almaktadır?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Rygrad nedir? Rygrad oyunu adını nereden almaktadır?

0

Twitch yayıncısı Tuğkan Gönültaş (Elraenn) ve Pompacı Simülatör oyunu ile tanıdığımız Lance Games’in yapımına öncülük ettiği Rygrad isimli oyun, henüz piyasaya çıkmadan oldukça ses getirdi. Tuğkan Gönültaş’ın takipçilerinin de desteğini alarak piyasaya çıkarmayı planladığı Rygrad oyunu, çok oyunculu olarak veya solo olarak oynanabilir olacak. Survival dinamiklerine uygun olarak hikayelendirilmesi düşünülen bu oyun, henüz piyasaya çıkmadan oyuncuları meraklandırmış durumda. Özellikle Rygrad isminin ne anlama geldiği ve bu ismin oyuna neden verildiği konusu merak edilmektedir.

Rygrad ne demek?

Rygrad Danca’da Omurga anlamına gelmektedir. Danca, Danimarka’da konuşulan ve Kuzey Cermen Dil ailesine mensup olan bir dildir.

Rygrad oyun içi dinamikleri nasıl olacak?

Rygrad oyunu için planlanan ana düşünce Survival oyun dinamiklerine sahip olmasıdır. Tuğkan Gönültaş tarafından twitch yayınlarında oyun ile ilgili yapılan açıklamalarda, oyunun aksiyon içerikli ve ilgi çekici grafiklere sahip olacağı vurgulanmaktadır. Bu bilgilerden hareketle, macera dolu bir oyunun bizleri beklediğini söylemek mümkündür.

Bununla birlikte oyunun solo olarak oynanabileceği ve 24 kişiye kadar çok oyunculu oyunu destekleyeceği bilgileri de yapılan açıklamalarda vurgulanmıştır. 

thumbnail
Önerilen Yazı
Yapay zeka nedir?

Rygrad ne zaman çıkacak?

Steam üzerinde yer alan Rygrad oyun tanıtım sayfasında verilen bilgilere göre, oyunun en son sürümünün 2023 yılı bitmeden çıkacağı tahmin edilmektedir. Beta sürümünün ise; 2023 yılı içerisinde kullanıcı deneyimine sunulması beklenmekle birlikte, oyunu deneyimleme fırsatı bulacak oyuncuların kimler olacağı bilinmemektedir.

Rygrad fiyatı ne kadar olacak?

Oyunun çıkış tarihi belli olmadığından ve henüz oyun geliştirme aşamasının başlarında olduğundan oyunun fiyatı ile alakalı herhangi bir bilgiye yer verilmemiştir. 

Rygrad oyunu sosyal medya hesapları

Rygrad oyununa, oyun ile alakalı içeriklere ve bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşım sağlayabilirsiniz. Oyun için açılan discord sunucusunda oyunun geliştirilmesi, oyun ile alakalı görüşlerin ve taleplerin belirtilmesi ve tasarım aşamasında destek olmak isteyenlerin ulaşabileceği alanlar mevcuttur. Açıldığı günden bugüne kadar bu sunucu üzerinden oyun ile alakalı olarak binlerce mesaj atılması da, oyunun ne kadar merak uyandırdığı konusunda bizlere yeteri kadar bilgi vermektedir. 

Steam Linki; https://store.steampowered.com/app/2024400/Rygrad/

İnternet sitesi; https://rygrad.com/

Discord sunucu linki; http://discord.gg/rygrad 

thumbnail
Önerilen Yazı
TOGG hakkında genel bilgiler

Oyundan görüntüler

Oyun içi görüntü
Oyun içi görüntü
Oyun içi görüntü
Oyun içi görüntü

Görüntüler Rygrad discord sunucusu üzerinden alınmıştır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir