Grip nasıl geçer? Doğal yollardan grip tedavisi
  1. Anasayfa
  2. Yaşam-Sağlık
Trendlerdeki Yazı

Grip nasıl geçer? Doğal yollardan grip tedavisi

2
Ülkemizde sıkça yaygın olarak görülen grip, son günlerde mutasyon geçirerek koronavirüsü olarak aramıza yeniden katıldı. Hava değişimlerinde, ani soğuma ve ısınmalarda sıkça rastladığımız grip vakaları yeniden hortlamaya başladı. Grip genelde kış aylarında görülse de zaman zaman mutasyon geçirerek yaz aylarında bile kişileri hasta edebilmektedirler. Bu yazıda sizlere en iyi grip ilacı ve doğal yoldan grip için en etkili ilaçlar hakkında tavsiye vermeye çalışacağız.

Doğal Yoldan En İyi Grip İlacı Listesi

Karışık Bitki Çayı

Bitki çaylarının önemi ve değeri hala anlaşılamamıştır. Bitkilerin pek çoğu, vücuda çeşitli antikorlar ve antioksidanlar yüklediği için özellikle viral hastalıklarda vücuda çok iyi gelmektedir. Bu nedenle bitki çaylarının düzenli tüketimi pek çok grip hastalığı için epey iyi gelebilmektedir.

Zencefil, limon ve tarçın ile yapılacak basit bir bitki çayı sizi tüm dertlerinizden kurtarabilir. Bitki çayı, aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirmektedir. Bu nedenle eğer, zayıf bir bağışıklık sistemine sahipseniz, bitki çaylarının kısa sürede kaybolan bağışıklığınızı yeniden size kazandırabileceğine emin olabilirsiniz.

Kivi

C vitamininin pek çok viral enfeksiyona karşı iyi geldiği zaten bilinen ve kanıtlamış bir şeydir. C vitaminini yüksek oranda içeren meyvelerden biri olan kivi de kısa bir süre içerisinde sizi pek çok rahatsızlıktan koruyabilir ve hastalığınızı kısa sürede atlatmanıza yardımcı olabilir. Düzenli olarak tüketilen kivi, daha kısa sürede gripten kurtulmanızı sağlayabilmektedir.

Kuşburnu ve Çayı

Doğal grip ilaçlarından biri olan kuşburnu, gribe karşı adeta kalkan oluşturduğundan bu besinin sürekli tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Doğal grip ilaçları arayışında olan biriyseniz, kuşburnu ve çayının gribe ne kadar iyi gelebileceğini zaten biliyorsunuzdur.

Sizlerde doğal kuşburnu çayı ile grip ve enfeksiyonlarından kurtulabilir ve viral semptomlarınızı azaltabilirsiniz. Doğal grip ilaçları arasında yer alan kuşburnu çayının günde en az iki bardak içilmesi tavsiye edilmektedir.

Nane ve Limon Çayı

Eskilerden beri süregelen bir tedavi yöntemi olan nane ve limon, günümüzde de hala kullanılmaktadır. Bildiğiniz gibi nane ve limon çayı kısa bir süre içerisinde sizi pek çok hastalığa ve gribal enfeksiyona karşı koruyabilmektedir. Bu nedenle çok basit ve kolay bir şekilde evde hazırlayabileceğiniz bir nane limon çayı, pek çok anlamda size iyi gelecektir. Mutlaka tüketmenizi tavsiye ederiz.

Limon yüksek oranda c vitamini içerirken, nane de pek çok anlamda toksin maddelerin vücuttan atılımını sağlar. Bu iki maddenin tüketilmesi kısa süre içerisinde pek çok rahatsızlıktan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Portakal

Portakal da tüketilmesi her zaman tavsiye olunan meyvelerden bir tanesidir. Bildiğiniz üzere portakal, bol miktarda c vitamini içermektedir. En iyi grip ilacı tavsiyesi arayan bireylerin, mutlaka günde en az 2 adet portakal yemesi ya da bir bardak portakal suyu içmesi tavsiye edilmektedir. Bu sayede vücudu pek çok enfeksiyondan ve zararlı maddelerden koruyabilirsiniz. Düzenli olarak tüketilen portakal vücuda her anlamda fayda sağlamaktadır.

Sarımsak

Küçüklüğümüzden beri tükettiğimiz doğal bir grip ilacı olan sarımsak, her derde deva bir bitkidir. Sarımsak, bilinen en iyi grip ilacı sınıfındadır. Tansiyon düşürmeden tutun da pek çok viral enfeksiyon semptomlarının giderilmesine kadar, pek çok anlamda etkisi bulunmaktadır. Sizler de düzenli bir şekilde sarımsak tüketirseniz, hem geçirmeniz muhtemel olan gribal enfeksiyonlara karşı bir koruma kalkanı geliştirirsiniz, hem de pek çok anlamda gribal enfeksiyonları atlatma süreniz kısalır.

Bal

Bal da çokça bilindiği gibi doğal olarak grip için en etkili ilaç sayılır. Bildiğiniz gibi düzenli bal tüketimi, kısa sürede viral ve gribal enfeksiyonlara karşı koruma kalkanı oluşturmaktadır. Düzenli olarak bal tüketirseniz, viral enfeksiyonlara yakalanma ihtimaliniz azalacağı gibi, aynı zamanda yakalandığınız gribal enfeksiyonlardan da daha çabuk sıyrılabilir yani iyileşebilirsiniz.

Özellikle koronavirüsünün cirit attığı şu dönemlerde, düzenli olarak bal tüketmenin yararı gerçekten de çok büyük olabiliyor.

Zencefil

İçerdiği antiviral maddeler sayesinde kısa sürede sizleri iyileştiren mucizevi bir bitki olan zencefil, mutlaka düzenli olarak kullanılması gereken ve tavsiye edilen bitkilerden biridir.

Düzenli zencefil tüketimi kısa süre içerisinde sizi pek çok hastalığa ve rahatsızlığa karşı koruyacaktır, bu nedenle mutlaka düzenli olarak tüketmenizi tavsiye etmekteyiz. Eğer bu maddeyi düzenli olarak tüketirseniz, kısa sürede pek çok anlamda iyileşme belirtileri gösterebilirsiniz ve gribal enfeksiyonları çok çabuk atlatabilirsiniz.

Adaçayı

Adaçayı da gribal enfeksiyonlarda kullanılan çok önemli bitkilerden biridir. Düzenli olarak tüketilen adaçayı, sizi pek çok yönden bir çok rahatsızlığa karşı koruyabilir. Adaçayı, temel olarak c vitamini ve gribe karşı koruyucu bir kalkan olabilecek antiviral maddeler içermektedir. Aynı zamanda rahatlatıcı etkisi de bulunduğu için pek çok kişi tarafından düzenli olarak tüketilen şifalı bitkilerden biri olmuştur.

Siz de günde bir iki bardak adaçayı tüketirseniz, kısa sürede bu probleme neden olan tüm rahatsızlıklardan kurtulmuş olabilirsiniz.

Okaliptüs

Bu bitki, gribi engellemek için değil, ancak gribin belirtilerini yok etmek için kullanılmaktadır. Bir çok yönden gribal enfeksiyonlara neden olabilecek belirtileri yok etmekte ve kısa sürede sizi iyileştirmektedir. Yani bu bitkiyi kullanırsanız, hasta olduğunuzu anlamayacak ve kısa sürede iyileşeceksiniz.

Okaliptüs bitkisini düzenli bir şekilde kullanırsanız gribal enfeksiyon belirtilerinden haberiniz dahi olmaz ve kısa sürede iyileşirsiniz.

Muz

En iyi grip ilacı sıralamamızda muz da bulunuyor. Muz da sıklıkla gribal enfeksiyon tedavilerinde kullanılan meyvelerden biridir. Düzenli olarak tüketilen muz, kısa süre içerisinde sizi pek çok rahatsızlığa karşı koruyabilmektedir. Eğer sizler de muz tüketimini artırmakta kararlı iseniz, bunu gribal enfeksiyon dönemlerinde yapmanızda fayda var. Bu şekilde gribal enfeksiyon zamanlarında tüketeceğiniz meyve, kısa sürede sizi ayağa kaldıracak ve iyileştirecektir.

Balık

Balık eti içerisinde bulunan sağlıklı yağlar, kısa süre içerisinde gribal enfeksiyonlara neden olan rahatsızlıkları sizden söküp almaktadır. Düzenli olarak tüketilecek balık eti, kısa sürede gripten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Sizlerde bu şekilde düzenli olarak balık tüketin ve tüm rahatsızlıklarınızdan kurtulun.

Gribal enfeksiyonlara yakalanmanız halinde hızlı bir iyileşme sağlayabilmek için, balık tüketmek çok yararlı olacaktır. Sizlerde düzenli olarak balık tüketin ve kısa bir süre içerisinde tüm rahatsızlıklarınızdan kurtulun.

Çuha Çiçeği

En iyi grip ilacı sıralamamızda bulunan çuğa çiçeği de pek çok anlamda gribal enfeksiyonlar için iyi gelen bir bitkidir. Sizler de kökünü kaynatıp içeceğiniz bir bardak çuha çiçeği çayı ile kısa sürede grip ve gribal hastalıklara elveda diyebilirsiniz.

Çuha çiçeği aynı zamanda kısa sürede pek çok konuda size iyi gelmekte ve rahatsızlıklarınızı gidermektedir. Gribal enfeksiyonların ilerlemesini yavaşlattığı gibi, kısa sürede gribal enfeksiyonlardan arınmanızı sağlamaktadır.

Ekinezya Çayı

Gribal enfeksiyonların tedavisinde sıkça kullanılan çaylardan biri olan ekinezya çayı, bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve kişiyi sağlıklı tutmaktadır. Vücudu grip virüsüne karşı korumaktadır.

Ekinezya özü, hastalıklara karşı vücudun savunma sistemini artırmaktadır.

Ekinezya çayı, soğuk algınlığına yakalandıktan sonra değil, yakalanmadan önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü henüz belirtiler yaygın bir şekilde görünmüyorken, hastalık daha hızlı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle grip ilacı olarak ekinezya bitkisini ve çayını mutlaka ama mutlaka her gün kullanmaya özen gösteriniz.

Limon

Limon, kısa süre içerisinde grip ve gribal enfeksiyonlara karşı büyük bir savunma bariyeri oluşturmakta ve kısa süre içerisinde bütün gribal belirtileri yok etmektedir. Eğer sizler de gribal enfeksiyonlara karşı bir savunma sistemi kurmak istiyorsanız, mutlaka limon tüketmelisiniz.

Limon, kısa süre içerisinde sizi pek çok hastalıktan ve rahatsızlıktan kurtaracaktır. Bol miktarda C vitamini içermesinden dolayı, gribal enfeksiyonlara karşı çok büyük anlamda etki yapmaktadır. Sizlerde gribal enfeksiyonlara karşı bir savaş vermek istiyorsanız, mutlaka limon tüketmelisiniz. Limon tüketimini çay şeklinde veya doğrudan dilimleyip yiyerek de sağlayabilirsiniz.

Mandalina

En iyi grip ilacı nedir diye soruyor ve doğal bir grip ilacı arıyorsanız, mandalina size bu konuda yardımcı olabilir. Bildiğiniz gibi mandalina kısa süre içerisinde çok büyük etkiler yaparak vücudun savunma sistemini güçlendirmekte ve iyileştirmektedir.

C vitaminini bol miktarda içermesinden dolayı, kısa sürede sizi pek çok hastalığa ve rahatsızlığa karşı korumaktadır. Sizler de mutlaka günde en az 3 adet olmak üzere mandalina tüketmeli ve vücudunuzu gribal enfeksiyonlara karşı korumalısınız.

Yoğurt

Yoğurt da pek çok anlamda vücuda iyi gelen ve gribal enfeksiyonların giderilmesinde yardımcı olan bir süt ürünüdür. Sizlerde en iyi grip ilacı nedir veya en doğal grip ilacı nedir diye soruyorsanız, gün içerisinde en az 250 gr yoğurt tüketmelisiniz. Yoğurt kasları gevşetmekte ve toksinlerden arındırmaktadır. Kısa süre içerisinde tüm grip enfeksiyonlarından ve belirtilerinden yoğurt sayesinde kurtulabilirsiniz.

Kefir

Özel bir maya ile hazırlanan kefir, kısa süre içerisinde vücudu pek çok hastalığa karşı koruyabilmektedir. Sizlerde kefir tüketerek tüm hastalıklara karşı bir koruma kalkanı geliştirmek istiyorsanız, vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Bu sayede kefir tüketimi ile grip enfeksiyonlarına karşı ve bu enfeksiyonların belirtilerine karşı bir savaş vermiş olursunuz.  Kefir aynı zamanda bağışıklık sistemi için de son derece önemli bir içecektir. Hem bağışıklık sistemini güçlendirmekte hem de pek çok anlamda bağırsaklar için iyi gelmektedir.

Ispanak

Bol miktarda demir içeriği ile kısa sürede pek çok gribal enfeksiyonlara iyi gelmekte ve vücudu kısa sürede iyileştirebilmektedir. Sizler de ıspanak tüketerek kısa sürede pek çok gribal enfeksiyonlara karşı ve onun belirtilerine karşı büyük bir önlem almış olabilir ve yine hastalığınızı kısa sürede atlatabilirsiniz. Demir içeriğinin yanı sıra vitamin bakımından da çok zengin bir yiyecektir. Haftada en az üç gün tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kuruyemişler

Kuruyemişler de pek çok anlamda grip ve belirtilerine karşı iyi gelmektedir. Düzenli olarak tüketilecek kuruyemişler sizi pek çok hastalığa karşı koruyabilmekle beraber, pek çok anlamda da her rahatsızlığa iyi gelmektedirler. Sizler de bu şekilde düzenli kefir tüketerek, pek çok rahatsızlıktan uzak olabilir ve kısa sürede iyileşebilirsiniz. Özellikle badem ve diğer kuruyemişler çok yararlı olmaktadırlar.

Nar

Bol miktarda antosiyanin içermesi nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Gripten tutunda kansere kadar pek çok hastalığın engellenmesine ve önlenmesine yardımcı olmaktadırlar. Özellikle suyu sıkılarak içilen nar, pek çok hastalığa karşı çok iyi gelen bir meyvedir.

Su

Griple ne alakası var demeyin, en iyi grip ilacı arayışınıza bir deva olacak olan su, gerçekten de pek çok hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelmekte ve bir kalkan vazifesi görmektedir. Sizlerde düzenli bir şekilde su içerek, pek çok hastalığa karşı önemli bir savunma bariyeri geliştirebilir ve iyileşebilirsiniz.

Düzenli olarak 3 litrelik bir su tüketimi, vücutta bulunan pek çok toksini hızlı ve kolay bir şekilde arındıracaktır. Bu nedenle gün içerisinde mutlaka en az 3 litre su tüketilmesi tavsiye olunmaktadır.

 

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Nurofen yeterli

    • Yazımızda daha çok doğal yollardan gribe karşı etki sağlayan bitkisel ürünleri inceledik. İlaç olarak nurofen evet gribe karşı etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir