Ayı Define İşareti
  1. Anasayfa
  2. Define İşaretleri

Ayı Define İşareti

0

Ayı Ayak İzi Define İşareti

Ayının topal olması, eksik olan ayağı aramaya yönlendirir. Eksik ayak yakınında kara taşın altında bir miktar para bulunur. Paranın bulunduğu yerden bakıldığında bir mağara görülür. Ancak mağara görülmezse, muhtemelen kapatılmıştır. Buradan anlaşılması gereken, ana paranın, müjdenin olduğu yerden görünür durumda olmasıdır.

Eğer ayının topal olan ayağı bulunursa, tırnaklara dikkat edilmelidir; mutlaka eksik bir tırnak olacaktır. Eksik tırnağa doğru atılan her adım, zemini kontrol etmeyi gerektirir.

Define mağarası, ayının topal ayağının bulunduğu yerde aranmalıdır. Ayak yakınlarında mağara mahzen işareti aranmalıdır. Ayının tamamı varsa, mağara girişi bulunur. Ancak eksik bir uzuv varsa, eksik uzuv aranmalıdır. Hedef, kapalı bir mağaradır ve 50 metre içinde olmalıdır. Malzeme mağaranın içindedir. Uzuvlar eksikse, ayının eksik uzvu aranmalıdır. Yaklaşık 50 metrelik bir alanda mağara aranmalıdır. Eğer bulunursa, paranın da bulunduğu anlamına gelir.

Eğer ayı tamamen görünüyorsa, resmin olduğu kaya üzerinde çalışılmalıdır. Ayının bakış yönü de önemlidir. Mağarayı bulmak yeterlidir; ancak hazinenin, mağaranın duvarlarında kabartma olan taşlar arasında olabileceği unutulmamalıdır. Ayının topal ayağını aramak için dereye yakın kayalık yerlere bakılmalı ve karşı taraf ve hizalara da göz atılmalıdır.

Ayı pençesi, cesareti, bilgeliği, gücü ve bereketi simgeler. Bu nedenle, bu işaret bulunduğunda çevrede topal bir ayı aramak gerektiği düşünülür, bu da defineciler arasında sürekli dile getirilen bir söylemdir.

 

Diğer define işaret ve anlamları için; https://bilgilisozluk.com/kategori/definecilik/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir