Kaya Üzerindeki Define İşaretleri
  1. Anasayfa
  2. Define İşaretleri

Kaya Üzerindeki Define İşaretleri

0

Gizemli geçmişimiz, sırlarla dolu izler bırakır ardında. Kimi zaman bu izlerin en gizemlisi, kaya yüzeylerine kazınmış define işaretleridir. Bu işaretler, geçmişte define arayışında olanların bıraktığı gizemli kodlardır ve hala çözülmeyi bekleyen birer bulmacadır. 

Kaya üzerindeki define işaretleri arasında en çok karşılaşılan işaret oyma işaretidir. Bu oyma işaretleri o alanda mezar ya da mezarlıklar olduğu anlamına gelmektedir. Bu oyuklar, olduğu bölgelerde gömülen kişinin mal varlığına dair göstergedir. Kayada oyuk işareti ne anlama gelir? sorusunun cevabı budur. Kaya üzerinde bir oyuk işareti görüyorsanız orada mezar olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Kaya Üzerindeki İşaretler ve Anlamları

 

Kaya üzerinde bulunan diğer işaret ve anlamlarına değinecek olursak;

  • Kaya Oyukları Define İşaretleri: Kaya yüzeylerinde bulunan oyuklar, define avcılarının kutsal haritası gibi işlev görür. Bu oyuklar, mezarın bulunduğu yeri gösterir. Nasıl mı? İşte sırrı: Oyukların iç kısmında hafif bir sivrileşme varsa, bu mezarın en derin noktasını gösterir. Parmaklarınızı oyuk boyunca gezdirerek, daha çukur kısmı hissedebilirsiniz. Eğer oyuk iç duvarında bir murç ya da çata bulunuyorsa, tam karşı tarafta mezarın girişi olabilir.
  • Akrep Define İşareti: Bazı işaretler, define arayıcılarına tehlikeli sürprizlerin uyarısını verir. Mesela, akrep figürü define üzerinde zehirli bir kaplama ya da tuzak olabileceğine işaret eder. Akrep sembolü gördüğünüzde, adımlarınızı dikkatlice atmalısınız.
  • Balık Define İşareti: Bir başka gizemli işaret ise balık sembolüdür. Balık sembolü, suların yakınında, yeraltında gömülü bir define olduğunu belirtir. Balığın kuyruk kısmı, definenin bulunduğu yeri işaret eder. Kuğu, güvercin veya tavus kuşu gibi semboller de aynı şekilde defineyi işaret eder. Bu kuş sembollerinin gagasının baktığı yön, definenin yerini gösterir. Balık define işareti ile ilgili detaylı yazımıza ulaşmak için: https://bilgilisozluk.com/definecilik/balik-define-isareti-ve-anlami/
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir