En Değerli ve Önemli Define İşaretleri
  1. Anasayfa
  2. Define İşaretleri

En Değerli Define İşaretleri

0

Define işaretleri define arayıcıları tarafından yol göstericiler olarak kabul edilmektedir. Fakat her işaret dikkate alınıp bir çaba ile kazı yapılmamalıdır. İşin gerçeği değersiz olarak kabul edilecek pek işaret yoktur, çünkü neredeyse her işaret defineci için değerlidir ve yol göstericidir. Bu yazımızda değer verilen işaretlerin bir listesini paylaşacağız. 

Daire İçinde Haç İşareti Define Anlamı

Daire içinde bulunan haç işareti güneşi varsa büyük bir ihtimalle büyük bir mezarın yakınında bulunuyorsunuzdur. Bu mezar güneşin doğarken ve batarken vurduğu bir noktada bulunuyor olabilir. Ya da tam öğle saatinde güneşin dik açıyla toprağa vurduğu yerde toprakta bir anormallik arayın.

Daire içi haç işareti define işareti

Daire içi Çizgi Define İşareti Anlamı

Sadece halka bulunan işaretlerde para kayanın içerisidedir. Fakat bazı halkaların içerisinde çizgi de bulunabilmektedir. Muhtemelen fenike alfabesinin sekizinci harfi olan tita’yı temsil etmektedir. Uzun kapalı ve su anlamlarını taşımaktadır. Yani üzerinde bulunan kayada olmadığını anlamış oluyoruz. Eğer yakınınızda bir su varsa oranın yakınında bir arama yapmak gerekmektedir.

Horasan Girişi Define İşareti Anlamı

Horasan girişleri genellikle ortada ya da yan kayada değerli bir maden veya paranın bulunabileceğini simgelemektedir. Eğer bir horasan varsa burası bir giriş yeri olabilir ya da bu kayanın içerisinde bir şeyler aranabilir.

Kabartma ve Oyma El Define İşareti Anlamı

Geleneksel olarak, el işaretlerindeki önemli ayrıntılar, genellikle kabartma veya oyma olarak belirginleştirilirdi. Ancak, aşağıdaki resimdeki el işareti incelenirken kabartma mı yoksa oyma mı olduğunu anlamak gerekmektedir. Çünkü el işaretlerinde farklılık genellikle elle ilgili detaylarda ortaya çıkar. Örneğin, bir işarete bakıldığında ilk olarak dikkat edilen nokta, parmakların duruşudur. İşaret parmağı, orta parmak, yüzük parmağı ve serçe parmağı kabartma şeklindeyken, baş parmağın oyma olduğunu fark ederiz. Dolayısıyla, ilerleyeceğimiz yön baş parmak istikametindedir. Bu tür detaylar, işaretlerin doğru yorumlanmasında kilit rol oynar.

Bu yazımızda bahsedeceğimiz işaretler şimdilik bu kadar fakat en değerli define işaretleri serimize devam edeceğiz. Diğer define işaretleri ile ilgili yazılarımızı görmek için definecilik & define işaretleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir